Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                       

                                                     MYŚL I DZIAŁAJ

 

Szkoła Podstawowa w Bąkowicach, biorąc udział w tegorocznej edycji „Rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2008 roku” realizuje program „Myśl i działaj”, w ramach którego prowadzone są różnego rodzaju zajęcia wspomagające dla uczniów z trudnościami w nauce oraz kółka zainteresowań. W listopadzie poza prowadzonymi zajęciami zorganizowano dwa wyjazdy dla uczniów klas III – VI.

Pierwszym z wyjazdów była niedzielna wycieczka do Opola. Uczniowie, będąc
w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, obejrzeli współczesną wersję klasycznej opowieści Carla Collodiego „Pinokio”, którą napisała specjalnie dla teatru Marta Guśniowska, a reżyserowała Ewa Piotrowska. Po spektaklu, jeszcze w bajecznych nastrojach, uczniowie odwiedzili Filharmonię Opolską. Tam wysłuchali koncertu „Najpiękniejsze polskie – inna lekcja historii” poświęconego 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło również wizyty w McDonald’s i poczęstunku dla każdego uczestnika wycieczki.

Drugim wyjazdem była wyprawa do kina „Korona” we Wrocławiu na trójwymiarowy film „Wyprawa na księżyc”. Po niezwykłym seansie, obejrzanym w specjalnych okularach, nie zabrakło również wyprawy na drobny poczęstunek.

W grudniu planujemy wyjazd do Opery Wrocławskiej na balet „Dziadek do orzechów”.

           

wstecz